2420/​328

Signeret Tabriz tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund. Konturer og mindre partier med silkeluv. 21. årh. 207×153.

Fremstår med enkelte pletter. Mindre defekt på kantomslåning i ene side(2 cm)

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

852305 1.550 DKK
293276 1.500 DKK