2420/​101

Lille østrigsk bordur af forgyldt bronze, rundt urhus båret af sfinxer på base. 19. årh. H. 20. B. 15. D. 7.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Glas foran skiven mangler.

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

38 bud

1156356 (Autobud) 12.000 DKK
1081679 11.500 DKK
1156356 (Autobud) 11.000 DKK
1081679 10.500 DKK
1156356 (Autobud) 10.000 DKK
1081679 9.500 DKK
1156356 (Autobud) 9.000 DKK
1081679 8.500 DKK
1156356 (Autobud) 8.000 DKK
1081679 7.500 DKK
1156356 (Autobud) 7.000 DKK
1081679 6.500 DKK
1156356 (Autobud) 6.000 DKK
927786 5.500 DKK
1156356 (Autobud) 5.000 DKK
1081679 4.800 DKK
1156356 (Autobud) 4.600 DKK
1081679 4.400 DKK
1156356 (Autobud) 4.200 DKK
1081679 4.000 DKK
1156356 3.800 DKK
1081679 (Autobud) 3.600 DKK
1156356 3.400 DKK
1081679 (Autobud) 3.200 DKK
929505 3.000 DKK
1081679 (Autobud) 2.700 DKK
929505 2.600 DKK
1081679 (Autobud) 2.500 DKK
929505 2.400 DKK
1081679 (Autobud) 2.300 DKK
929505 2.200 DKK
1081679 (Autobud) 2.100 DKK
967615 2.000 DKK
1081679 1.700 DKK
927786 1.650 DKK
1081679 1.600 DKK
37650 1.550 DKK
980692 1.500 DKK