2419/​790

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Hans Bølling

Tre par lysestager af messing. Udført og stemplet hos Dansk Designs og Torben Ørskov. H. 11–23,5. (6)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK