2420/​672

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Komposition. Sign. Egill Jacobsen 1976, XVI/XX. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×57. Uindrammet.

Proveniens: Kunsthistoriker Per Hovdenakk.

Original stand.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

10 bud

1156934 (Autobud) 1.450 DKK
576 1.400 DKK
1156934 (Autobud) 1.350 DKK
576 1.300 DKK
1156934 (Autobud) 1.250 DKK
576 1.200 DKK
1156934 1.150 DKK
1007045 1.100 DKK
576 1.050 DKK
994009 1.000 DKK