2419/175
Skibsmodel af den britiske, fire-mastede stålbark Archibald Russel af Glasgow, kravelbygget af malet træ, metal m.m., i montre af glas og træ. 20. årh.s begyndelse. H. 61 cm. D. 35 cm. L. 99 cm.
Skibsmodel med minimal aldersslitage. Montre med mindre aldersslitage, inkl. mindre ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
17 bud