2420/​102

Samling nøgler, beslag, lysarme og pyntesøm af jern, messing og bronze. Hovedsagligt 15.-18. årh. L. 3,5–21,5. (27)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust, buler, ridser og mærker.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

26 bud

101392 6.500 DKK
36791 6.000 DKK
101392 (Autobud) 5.500 DKK
36791 5.000 DKK
101392 (Autobud) 4.600 DKK
36791 4.400 DKK
101392 (Autobud) 4.200 DKK
36791 4.000 DKK
101392 3.800 DKK
36791 3.600 DKK
101392 (Autobud) 3.400 DKK
36791 3.400 DKK
101392 (Autobud) 3.200 DKK
36791 3.000 DKK
101392 (Autobud) 2.900 DKK
36791 2.800 DKK
101392 2.100 DKK
36791 (Autobud) 2.000 DKK
101392 1.950 DKK
36791 1.700 DKK
101392 (Autobud) 1.650 DKK
36791 1.600 DKK
101392 (Autobud) 1.150 DKK
36791 1.100 DKK
101392 1.050 DKK
849307 1.000 DKK