2419/​782

Mette Fruergaard-Jensen

Cirkulært fad af lertøj. Indvendigt dekoreret med lys gul glasur med grønne elementer samt indridsede mønstre. Sign. monogram. Unik. Diam. 36.

Brugsslitage. Krakeleret glasur.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag