2419/​1275

Le Must De Cartier

Vintage sæt bestående af en pung af sort læder med gyldne beslag, en udvendig lynlås lomme, knaplukning, tre indvendige rum og sort stof for, samt en taske af bordeaux glat læder med gylde beslag, skulderstrop, magnetlukning, to rum opdelt af en lynlås lomme, en yderligere lynlås lomme, seks kortpladser og bordeux læderfor. H. 9 x B. 18 x D. 1 cm og H. 17 x B. 25 x D. 5,5 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Pung fremstår med slitage og rynker på læder. Taske fremstår med slitage og ridser på læder samt mærker og ridser på læder indvendigt. Alle mål er cirkamål.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

15 bud

(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK