2420/656
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Rückkehr”. Sign. Jorn 67 (skjult af passepartout), Probedruck. Blindstempel Erker-Presse, St. Gallen. Litografi i farver. Lysmål 72×56.
Litteratur: Van de Loo nr. 325.
Dette emne handles i fuldmoms
Papiret er let gulnet. Farveforskel/kant fra montering passepartout.
Vurdering
Hammerslag
806575 |