2420/​329

Et par signerede Tabriz tæpper, Persien. Konturer og mindre partier med silkeluv. Signeret: Tabriz tarh bename bafte Shabazi. 21. årh. 102×163.(2)

Lettere nusset. Mindre mølskader på ene kantomslåning/langs ene kant.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

128126 2.000 DKK