2419/​521

Bent Knudsen (f. Fredericia 1924, d. Kolding 1997)

Kvadratisk gæstebog af sterlingsølv med udskiftelig blok og bagside af ruskindsbeklædt kobber. Udført ca. 1970. Vægt inkl. bagside ca. 1562 g. 25×25.

Proveniens: Tidligere i Anni og Bent Knudsens private eje.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK