2420/​340

Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkekæde. God kvalitet. 20. årh.s anden halvdel. 158×102.

Senere frynser i begge ender.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

951837 2.000 DKK