2420/340
Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkekæde. God kvalitet. 20. årh.s anden halvdel. 158×102.
Senere frynser i begge ender.
Vurdering
Hammerslag
951837 |