2419/​153

Sæt på seks armstole af mahogni, dekoreret med intarsia, sæder med rørflet. Empire form. 19. årh. (6)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader. Sædehynder medfølger til alle stole.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag