2417/​363

To håndbyggede fuglebure af træ og metal, det ene grønmalet. 20. årh.s begyndelse. H. 38. L. 45. B. 26 og H. 50. L. 38. B. 26. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ormehuller. Den ene bakke buer. Den ene låge mangler krog.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

480 DKK

480 DKK
(Autobud) 460 DKK
460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
400 DKK
380 DKK
360 DKK