2417/363
To håndbyggede fuglebure af træ og metal, det ene grønmalet. 20. årh.s begyndelse. H. 38. L. 45. B. 26 og H. 50. L. 38. B. 26. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ormehuller. Den ene bakke buer. Den ene låge mangler krog.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag