2418/​930

Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)

Entrékommode samt spejl af eg. Model 394 og model 148. Udført hos Aksel Kjersgaard. H. 52. B. 118. D. 36 og 120×76. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte vandskjolder.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK