2417/400
Samling diverse lysestager af messing. 17.-18. årh. H. 6–26 cm. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. En boret i lystylle. Skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud