2420/​2019

Omega

Seamaster af guldbelagt stål, Ref. 28462848. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber. 501. Guldlænke af 14 kt., omkreds ca. 19 cm. Ø 34,5 mm. 1956

Kvittering fra køb af guldlænke i 1958 medfølger. Krone mangler.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Solgt

Hammerslag

8.000 DKK  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
289644 8.000 DKK
806575 7.500 DKK
1154635 7.000 DKK