2418/​337

Bukkelfad af fajance, dekoreret i blåt med figurer i landskab i asiatisk stil, undersiden med blomsterranker. Signeret. Antageligt Tyskland, 18. årh. Diam. 35.

Mindre glasurafskalninger og afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK