2420/​237

To par Næstved stager af messingmalm, balusterformede stammer på runde, hvælvede fodstykker, et par (utydeligt) stemplede. 18/19. årh. H. 14 og 15 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

13 bud

6360 1.550 DKK
846261 (Autobud) 1.500 DKK
6360 1.450 DKK
846261 (Autobud) 1.400 DKK
6360 1.350 DKK
846261 (Autobud) 1.300 DKK
6360 1.250 DKK
846261 (Autobud) 1.200 DKK
6360 1.150 DKK
846261 1.100 DKK
857597 (Autobud) 1.050 DKK
846261 1.050 DKK
857597 1.000 DKK