2418/​950

Svend Aage Hansen

Et sæt på fire stole med stel af eg, udspændt i sæde og ryg med sort skind. Udført og mærket hos J C A Jensen. (4)

Præsenteret på Møbelmessen i Fredericia 1957.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag