2419/​11

Kamingarniture af forgyldt bronze og rød marmor, bestående af et par seksarmede kandelabre og kaminur. Værket stemplet 'Franz Hermle'. Louis XVI form, 20. årh. H. ca. 62. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag