2419/​580

Tony Garifalakis (f. Melbourne 1964)

Untitled #37 fra “Bloodline” serien, 2016. Sign. på bagsiden. Emalje på C-print i farver. Bladstørrelse 60×40.

“Bloodline/Family”, 2016. Tryksign. Med dedikation. Tryk på frimærkepapir. Bladstørrelse 30×20.

Udstillet: “Flashback and Guests”, 2016, Stalke Galleri. Proveniens: Galleri Stalke, København.

Af kunstneren underskrevet certifikat medfølger.

Undersøgt i ramme. Original stand.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag