2419/​154

Sidebord af mahognibejdset nøddetræ, plade af lys alabast, dekoreret med beslag af bronze, kannelerede og cabriole ben hvorimellem hylde. Transition form. 20. årh. H. 80. B. 40. D. 30.

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag