2419/104
Fransk bergere med stel af nøddetræ, betræk af rosastribet møbelstof, udskåret med bladværk, rocailler og cabriole ben. Rokoko form. Cirka 1900.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med slid.
Vurdering
Hammerslag