2419/​833

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med horndekorerede motiver på lys bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 30.

Mindre overflade ridser.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

23 bud

939977 5.500 DKK
1109437 (Autobud) 5.000 DKK
939977 5.000 DKK
1109437 (Autobud) 4.800 DKK
939977 4.600 DKK
1109437 (Autobud) 4.400 DKK
939977 4.200 DKK
1109437 (Autobud) 4.000 DKK
939977 3.800 DKK
1109437 (Autobud) 3.600 DKK
939977 3.400 DKK
1109437 (Autobud) 3.200 DKK
939977 3.000 DKK
1109437 (Autobud) 2.900 DKK
849719 2.800 DKK
1109437 (Autobud) 2.700 DKK
849719 2.600 DKK
1109437 (Autobud) 2.500 DKK
849719 2.400 DKK
1109437 (Autobud) 2.300 DKK
849719 2.200 DKK
1109437 2.100 DKK
823958 2.000 DKK