2419/​26

Kommode af nøddetræ, buet front med tre skuffer, dekoreret med beslag og greb af bronze, plade af delvist rosa- og okkerfarvet marmor. Rokoko form. 20. årh.s. begyndelse. H. 82. B. 114. D. 55.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag