2419/​259

Engelsk brandy kasserolle af sterlingsølv med stjerthank af drejet træ. Mester William Williams I, London 1742–1746, senere låg. Vægt 515 g. H. 15 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Begge dele graveret med crest.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK