2417/954
Carl Malmsten (f. 1888, d. 1972)
“Birgitta”. Seks stole med stel af birk, betrukket med sort skind. Udført hos Bofadors. (6)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Professionelt nybetrukket med sort skind. En stol med reparation.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag