2417/​372

Stort fransk partners desk af mahogni med beslag af forgyldt bronze, plade med gyldentrykt grønt læder. Den ene skuffe med mærkat “Garrigou & Cie, 90 Boulevard Diderot, PARIS”. Empire form, ca. 1900. H. 75. L. 200. B. 90.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag