2417/379
Margrethe Svenn Poulsen (f. København 1877, d. 1962)
Portræt af en kvinde siddende in en sofa. Sign. MT. Olie på lærred. 66×49.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag