2420/​23

Fransk kaminur af hvid marmor og forgyldt bronze, urhus i form af rundt tempel med søjler, urskive af hvid emalje dekorert med blomster i farver. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 42. Diam. 22.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag