2419/​188

Anton Thorenfeld (f. Svendborg 1839, d. København 1907)

Udsigt over et kystlandskab nær en sommerdag. Usigneret. Verso på blændrammen betegnet A. Thorenfeld. Olie på lærred monteret på lærred. 17,5×25.

Enkelte minimale retoucheringer samt i hjørner nålehuller. Behov for rensning.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag