2420/​619

Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)

Model. Sign. Kai Nielsen, No. IV. Med bronzestøberimærke. Guldpatineret bronze. H. 8.

Almindelig patina.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

33 bud

1136317 3.400 DKK
101183 (Autobud) 3.200 DKK
1136317 3.200 DKK
101183 (Autobud) 3.000 DKK
1136317 2.900 DKK
101183 2.600 DKK
1003050 2.500 DKK
512527 (Autobud) 2.400 DKK
1003050 2.300 DKK
512527 (Autobud) 2.200 DKK
1003050 2.100 DKK
512527 (Autobud) 2.000 DKK
828795 1.950 DKK
512527 (Autobud) 1.900 DKK
828795 1.850 DKK
512527 (Autobud) 1.800 DKK
828795 1.750 DKK
512527 (Autobud) 1.700 DKK
897727 1.650 DKK
512527 1.600 DKK
918112 1.550 DKK
920941 1.500 DKK
828795 (Autobud) 1.450 DKK
920941 1.450 DKK
828795 1.400 DKK
953358 1.350 DKK
875261 1.300 DKK
609892 1.250 DKK
828795 1.200 DKK
843491 1.150 DKK
889831 1.100 DKK
897727 1.050 DKK
1008156 1.000 DKK