2420/​2023

Tavannes Watch Co.

Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52 mm. Uret vejer ca. 94 g. 1920'erne.

Æske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går sporadisk, service påkrævet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

16 bud

900678 3.800 DKK
1154635 3.600 DKK
818051 (Autobud) 3.400 DKK
1154635 3.400 DKK
818051 (Autobud) 3.200 DKK
1118966 3.000 DKK
818051 (Autobud) 2.900 DKK
1118966 2.800 DKK
818051 (Autobud) 2.700 DKK
1118966 2.600 DKK
818051 (Autobud) 2.500 DKK
1118966 2.400 DKK
818051 (Autobud) 2.300 DKK
1118966 2.200 DKK
818051 2.100 DKK
1118966 2.000 DKK