2420/​50

Engelsk bakkebord med bakke af metal, dekoreret med bemalet motiv i form af sydlandsk landskab med hyrder, opsat på senere foldbart stel af bemalet træ. 19. årh. H. 60. B. 48. L. 68.

Brugsslitage. Ridser, mærker og krakeleringer.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

833786 1.550 DKK
808896 1.500 DKK