2419/​14

Dansk Louis XVI bord samt stol af rødmalet træ, bordplade med skakfelt, stol rigt udskåret med ranker og tandsnit. 18. årh.s slutning. H. 77. L. 103. D. 62. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag